Хороша фізична форма в середньому віці може запобігти депресії і хворобам серця

Депресія і хвороби серця часто бувають взаємопов’язані. Цілих 20% людей із серцевими захворюваннями страждають депресією. Цей широко розповсюджений афективний розлад також пов’язаний з великим ризиком смерті від хвороби серця.

Нове дослідження у свою чергу підтверджує захисну функцію фізичних вправ відносно обох недуг. Дослідження, опубліковане на вебсайті журналу «JAMA Psychiatry» 27 червня 2018 року, охопило близько 18 тис. осіб (більшою мірою чоловіків), і в ньому використовувалися дані, зібрані на початку 1970-х і пізніше.

Дослідники виявили, що люди, які були в хорошій фізичній формі в середньому віці, мали на 16% менший ризик розвитку депресії після шістдесяти п’яти років.

Також був знайдений зв’язок між хорошою фізичною формою в середньому віці і меншою кількістю смертей від хвороби серця. Більше того, серед людей, у яких діагностували депресію, хороша фізична форма була пов’язана зі зменшенням ризику смерті через серцево-судинну патологію на 56%.

Згідно з авторами дослідження, аеробні вправи, як-от швидка ходьба, їзда на велосипеді і плавання, покращують фізичну форму, тому їх потрібно розглядати як важливу частину підходів до запобігання як хворобам серця, так і депресії протягом усього життя.

Джерело: Health.Harvard.Edu

Переклад: Тарас Зварыч