Зв’язок депресії з інсультом

Існує ще одна причина, чому депресію слід лікувати якомога швидше: за результатами гарвардського дослідження було виявлено, що люди з постійними симптомами глибокої депресії вдвічі більше схильні до інсульту порівняно з тими, у кого спостерігаються легкі симптоми.

Дослідження було оприлюднено 13 травня 2015 року в Journal of the American Heart Association. Дослідники розглянули інформацію щодо здоров’я більш ніж 16 тис. чоловіків та жінок у віці п’ятдесяти років і більше. Учасників опитували кожні два роки протягом дванадцятилітнього періоду: їм ставили запитання стосовно проблем зі здоров’ям, у тому числі про симптоми депресії.

Дослідники з’ясували, що люди, котрі повідомили про важкі симптоми депресії під час двох інтерв’ю поспіль, ризикують уперше дістати інсульт більш як удвічі сильніше, ніж ті, хто відчуває слабкі симптоми. Ризик інсульту залишається високим навіть після зникнення симптомів.

Дослідження всього лише продемонструвало зв’язок і не довело, що депресія викликає інсульт. Так у чому ж причина цього зв’язку?

Дослідники припускають, що депресія, яка пов’язана з високим кров’яним тиском, підвищеним запаленням і відсутністю фізичної активності, може мати кумулятивний вплив, згодом завдаючи шкоди кровоносним судинам.

Найголовніше – звертайтеся за медичною допомогою, якщо сумний настрій триває більше двох тижнів, адже це може бути симптомом депресії.

Джерело: Health.Harvard.Edu

Переклад: Тарас Зварыч