Підтвердження депресії: коли можуть допомогти додаткові обстеження

Медицина неслабо прогресує в плані пояснення біологічних основ депресії. Подібні відкриття можуть коли-небудь наштовхнути на проведення лабораторних аналізів, які допоможуть визначити чи підтвердити депресію та інші афективні розлади.

Наразі при діагностуванні депресії і плануванні терапії лікарі покладаються на симптоми, про які повідомляють пацієнти, а також на клінічну компетентність і досвід.

Проте в деяких випадках відрізнити депресію від інших проблем можна за допомогою додаткової інформації. Це є причиною, чому ваш лікар може порекомендувати пройти якесь обстеження з нижченаведеного переліку:

  • Психологічні тести, під час проходження яких потрібно відповідати на питання, реагувати на зображення або ж виконувати завдання, як-от сортування карток або малювання. За допомогою подібних досліджень лікар може досягти кращого розуміння ваших захисних механізмів, темпераменту або вміння аналізувати й планувати.
  • Обстеження мозку, як-от електроенцефалографія (ЕЕГ) і магнітно-резонансна томографія (МРТ). Ці методи можуть допомогти у визначенні причин деменції або деяких рідкісних причин депресії. Обидва варіанти є безболісними. При ЕЕГ електроди, приклеєні до скальпа, вловлюють електричні сигнали. При МРТ використовуються магніти, радіопередавач і комп’ютер. Їх застосовують для детального сканування мозку.
  • Дослідження інших причин депресії, наприклад аналіз крові для перевірки функціонування щитоподібної залози.

Зазвичай лікарі призначають подібні дослідження тільки в тих випадках, коли при фізичній діагностиці або зборі анамнезу в них з’являються підозри про будь-які проблеми зі здоров’ям.

Джерело: Health.Harvard.Edu

Переклад: Тарас Зварыч