Як впоратися з коронавірусною тривогою?

Непокоїтеся через усі новини про коронавіруси та ускладнення? Ну, це нормально. Якщо вам цікаво, як впоратися з виникаючою тривогою, цей пост допоможе вам пройтися сходинками, корисними для багатьох.

Якщо ви часто боретеся з тривогою, занепокоєнням щодо свого здоров’я або нав’язливими думками й діями, вам може знадобитися додаткова допомога.

Не хвилюйтеся через коронавірус

Уміння впоратися з власною тривогою завжди вимагає невеликої розумової діяльності. Дайте відповідь на ці питання:

  • Що зазвичай відбувається з вашим тілом, коли занепокоєння наростає?
  • Наскільки ви стурбовані?
  • Чого ви боїтеся найбільше?
  • Що зазвичай допомагає вам впоратися із занепокоєнням?

Коли занепокоєння зростає через те, що ми стикаємося з такою загрозою, як коронавірус, нам потрібно зосередитися на тому, що допомагає нам послабити тривогу.

Тримайте ці думки в голові. Ви повністю готові допомогти собі. Ви можете зробити кроки, щоб розслабитися та заспокоїтися. Пам’ятайте, що саме працює для вас: як люди ми не такі вже й різні, але в кожного є свої вподобання.

Спробуйте робити це частіше

Спілкуйтеся з друзями та близькими за допомогою відеочатів, телефонних дзвінків і текстових повідомлень. Це дійсно допомагає відчути силу ваших зв’язків з друзями й близькими, навіть якщо ви не можете бути з ними особисто.

Читайте джерела лише з достовірною медичною інформацією, щоб уникнути дезінформації щодо вірусу.

Спробуйте робити це рідше

Будь ласка, не зловживайте панічними новинами або дезінформацією.

Можна отримувати трохи регулярних оновлень з достовірних джерел вранці і ще раз коротко перевіряти їх у кінці дня. Немає необхідності стежити за новинами в режимі 24/7 – це може значно посилити вашу тривогу.

Практичні заходи для зниження ризику зараження коронавірусом

Всі ми можемо зробити три здорові, розумні кроки:

  • Уникати непотрібних подорожей і натовпів.
  • Часто мити руки з милом і водою (або дезінфікуючим засобом для рук на спиртовій основі) протягом 20 секунд.
  • Тримати руки подалі від обличчя, особливо від очей, рота й носа.

У багатьох людей, інфікованих коронавірусом, з’являються симптоми, як-от підвищення температури і сухий кашель, під час інкубаційного періоду. Тим не менш деякі люди можуть зовсім не проявляти симптомів. Вірус може поширюватися, коли заражена людина кашляє або чхає. Вірусні краплі, які переміщуються в повітрі на кілька метрів, можуть вдихатися або потрапляти на поверхні, яких торкаються інші люди, наприклад на дверну ручку або кнопку ліфта.

Ми повинні бути обережні та уважні. Проте як тільки ми перетворимо основні запобіжні заходи в звичку, ми зможемо глибоко зітхнути і зробити все можливе, щоб заспокоїтися. Немає необхідності постійно перебувати в стані підвищеної готовності. Це вимотає вас емоційно і фізично, тому постарайтеся пристосувати свій рівень пильності відповідно до вашого безпосереднього оточення. Як тільки повертатиметеся додому, вимивайте руки дуже добре і шукайте способів розслабитися й відчути себе в безпеці. Безпека – основна потреба для всіх нас.

Як ви можете розслабитися, забувши про коронавірусну тривогу?

Ось кілька перевірених способів розслабитися:

  • Йога. Не фанат йоги? Не потрібно починати зараз, якщо ви не хотіли спробувати. Однак іноді пробувати щось нове і відкривати для себе нові види діяльності, від яких можна отримувати користь і задоволення, може бути здоровим способом відволіктися. «Yoga Studio» і «Pocket Yoga» – хороші додатки, які варто спробувати.
  • Медитація. Регулярна медитація дуже заспокоює. Додатки, як-от «Headspace» або «Calm», навчають простих форм медитації.
  • Контрольоване дихання. Є одна проста техніка – квадратне дихання. Візуалізуйте своє дихання у формі квадрата. Виконуючи інструкції «вдихнути», «затримати дихання» або «видихнути», повільно рахуйте до трьох. Спробуйте це зараз. Вдихніть з першої сторони квадрата. Повільно рахуйте «один, два, три». Затримайте дихання вверху. «Раз, два, три». Видихніть з іншої сторони квадрата. «Раз, два, три». Потім затримайте дихання на дні. «Раз, два, три». Через кілька хвилин ви відчуєте себе спокійнішими і зосередженішими.

Також спробуйте інші способи розслабитися. Можливо, вам подобається читати хороші книги або дивитися хороші комедії. Їжте знайомі продукти, які вам завжди подобаються. Залишайтеся на зв’язку зі своїми друзями й близькими. Контакт може допомогти і вам, і їм.

Ми всі разом перебуваємо в цій подорожі. Новини про вірус, швидше за все, будуть погіршуватися, а потім поліпшуватися. Зробіть розумні кроки, які вам допоможуть: зорієнтуйтеся в ситуації, дотримуйтесь правил гігієни, використовуйте заспокійливі стратегії і, можливо, спробуйте щось нове. Здорові, розумні рішення стосовно того, що робити, а що ні, матимуть велике значення для того, аби залишатися максимально безпечними.

Джерело: Health.Harvard.Edu

Переклад: Тарас Зварыч