Підвищений артеріальний тиск при тривозі та паніці

Коли ми тривожимось, відчуваємо часте серцебиття, а якщо людина сама по собі тривожна, починає шукати в собі хвороби, починає вимірювати тиск в цей момент, і звичайно отримує підвищені цифри на тонометрі (тонометр – прилад, який вимірює артеріальний тиск).

Важливо пам’ятати, що при тривозі і паніці, наш організм намагається нас врятувати і запускає свою прадавню реакцію “бий-біжи-завмри”. В цей момент в крові виділяється багато адреналіну, який і запускає часте серцебиття і підвищує тиск у судинах, щоб людина могла бігти або нападати, тобто врятуватися. Судини спазмуються для того, щоб кров відтікала до більш потрібних, в цей момент небезпеки, м’язів та внутрішніх органів. А от судини шкіри, навпаки, отримують менше крові, завдяки чому шкіра стає блідою, холодною та відчуваються “мурашки” (холодні руки та ноги, людина бліда).

Тобто, ця реакція є механізмом, що нас захищає від небезпеки – швидко бігти в бомбосховище, наприклад, і ще нести із собою дитину на руках, кішку та собаку, рюкзак та ще багато всього. Тобто підняти важкий вантаж, який би у спокої ми не потягнули б.

Також спазм судин забезпечує меншу крововтрату, якщо наприклад станеться поранення кінцівок чи шкіри. Також, ви не будете відчувати так сильно біль. І тільки коли адреналін “згорить”, ви відчуєте що поранені, біль або сильну втому після великого навантаження. Але до цього – ви супер атлет-спринтер.

Тому серцебиття та підвищений тиск при тривозі та паніці абсолютно нормальне та здорове явище.

Тиск сам стабілізується після припинення небезпеки та тривоги.

Але, якщо ви знаходитесь в спокійному стані, у вас все добре, але ви відчуваєте підвищений тиск, то обов’язково зверніться до лікаря. Це може бути як сімейний лікар так і лікар-кардіолог.

Будьте здорові! Та бережіть себе і Україну!